افزایش قیمت مواد اولیه اقلام کنسروی و کاهش سهم تولید کنندگان در بازار

دوشنبه 26 مهر ماه 1400 ساعت 11:29

افزایش قیمت گوجه فرنگی و صنایع ذیربط پایین دستی از قبیل شیشه، درب ایزی اوپن، درب جار، کارتن، شیرینگ، نایلن و نیز سایر مواد اولیه (روغن، اسید سیتریک، شکر، زانتان گام، حبوبات و …) موجب افزایش قیمت کالای کنسروی گردیده است.

به گزارش روابط عمومی سندیکای صنایع کنسرو ایران؛ در جلسه ای که روز یکشنبه مورخ ۲۵مهر۱۴۰۰ با حضور سالک معاونت محترم نظارت بر محصولات بهداشتی، غذایی و دارویی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، محمدمیررضوی دبیر سندیکا برگزارشد در رابطه با افزایش قیمت گوجه فرنگی، تاثیرات آن بر کالای کنسرو رب گوجه فرنگی و وضعیت سایر اقلام کنسروی مذاکراتی صورت پدیرفت.
محمد میررضوی بااشاره به کمبود گوجه فرنگی در بازار گفت: افزایش قیمت این محصول تولیدکنندگان کنسرو رب گوجه فرنگی را با چالش های بسیاری روبرو کرده است.

دبیر سندیکا در مورد سایر اقلام کنسروی توجه آن مدیریت محترم را به صنایع ذیربط پایین دستی از قبیل شیشه، درب ایزی اوپن، درب جار، کارتن، شیرینگ، نایلن و نیز سایر مواد اولیه (روغن، اسید سیتریک، شکر، زانتان گام، حبوبات و …) جلب نمود که موجب افزایش قیمت کالای کنسروی گردیده است، البته نوسان نرخ ارز را نیز یکی از علل عمده افزایش قیمت ها عنوان نمود.
وی با اشاره به این که سندیکا بنابر رسالت همیشگی خود همواره با هدف حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان تعدیل و نظارت بر قیمت ها را مد نظر داشته است، افزود: هیچ واحد تولیدی اعم از کنسروهای گوشتی و غیرگوشتی، مرباجات و سس ها تمایلی به افزایش قیمت ندارند، زیرا افزایش قیمت محصولات موجب کاهش فروش و از دست دادن سهم بازار شده و در نتیجه تعطیلی واحد تولیدی و کاهش اشتغال را در پی خواهد داشت.