نشست هم اندیشی تشکل های ملی ذیربط در خصوص قیمت گذاری دستوری

این نشست با هماهنگی سندیکای صنایع کنسروایران و انجمن سلولزی و بهداشتی ایران با حضور تشکل های ملی و مرکز پژوهش های اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سندیکا این نشست با حضورمرکز پژوهش های اتاق بازرگانی ایران، فدراسیون تشکل های صنایع غذایی و کشاورزی، سندیکای صنایع کنسرو ایران، انجمن سلولزی و بهداشتی، انجمن فراورده های گوشتی، انجمن ماءالشعیر، اتحادیه چای، انجمن آب های معدنی و آشامیدنی  در محل انجمن سلولزی و بهداشتی تشکیل شد.


در این جلسه دبیران و اعضای هیأت مدیره تشکل ها با اشاره به اینکه سال هاست قیمت گذاری دستوری آثار جبران ناپذیری را به صنایع ذیربط وارد کرده خواستار آن شدند که تشکل های ذیربط همگرایی و همفکری بیشتری داشته تا به راه حل برون رفت از این بحران دست یابند.
مهندس بختیاری نائب رییس هیأت مدیره سندیکا گفت: نتایج حاصل از همگرایی تشکل ها در انعکاس مشکلات طرح قیمت تولید کننده به مسئولین ذیربط نشان داد در آینده نیز می توان با همین شیوه گام های مثبتی را علی الخصوص در رابطه با قیمت گذاری دستوری برداشت. ایشان با اشاره به اینکه سندیکا مکاتبه ای خطاب به جناب آقای مخبر معاونت محترم ریاست جمهوری و ریاست ستاد تنظیم بازار کل کشور با امضای بیش از صد واحد تولیدکننده مطرح کشور ارسال نموده ابراز امیدواری کرد تا دو کالای کنسرو ماهی تون و رب گوجه فرنگی از شمول قیمت گذاری دستوری خارج گردد.

آتش پوش رییس هیأت مدیره انجمن سلولزی و بهداشتی گفت: لزوم نظر خواهی از تشکل ها قبل از هرگونه تصمیم و قانون گذاری را باید به جد پیگیری نماییم. ایشان همچنین آمادگی انجمن خود را جهت همکاری با سایر  تشکل ها از جمله میزبانی جلسات مختلف اعلام نمودند.
علوی دبیر انجمن ماءالشعیر و مالت مطرح کرد: مسئولین ذیربط و علی الخصوص اتاق بازرگانی باید حمایت بیشتری از تشکل ها داشته باشند و دغدغه های آن ها را پیگیری نمایند. ایشان همچنین تعیین سقف و کف قیمت محصولات را برای واحدهای تولیدی مشکل آفرین دانستند.
حسین زاده دبیر انجمن فراورده های گوشتی ضمن تأکید بر همراهی با نظر سایر تشکل ها گفت: قیمت گذاری دستوری بر کیفیت محصولات تاثیر گذار خواهد بود و در شرایط کنونی و قیمت فعلی مواد اولیه انجام تولید با اعمال قیمت گذاری دستوری صرفه اقتصادی نخواهد داشت؛ بنابراین بایدپیگیری بی وقفه ای در راستای  حذف قیمت گذاری دستوری انجام داد.
دبیر انجمن سلولزی جناب آقای زالی با استقبال از همفکری تشکل های ملی، تأکید کردند که با برگزاری جلساتی از این قبیل می توان مسیر دست یابی به خواسته های اعضا را هموارتر کرد. ایشان پیشنهاد نمود که دو نماینده به عنوان سخنگو، مطالبات تشکل ها را از طریق مطبوعات و رسانه ها پیگیری نموده و مانند گذشته مکاتبه با سران سه قوه تداوم یابد.

نقاشی دبیر کل فدراسیون تشکل های غذایی و کشاورزی ضمن گلایه از عملکرد اتاق بازرگانی بر نقش مطبوعات در پیشبرد اهداف تشکل ها صحه گذاشتند و همینطور ایشان استفاده از ظرفیت نمایندگان مجلس را نیز راهگشا دانستند.

ثابت پی رییس هیأت مدیره فدراسیون تشکل های غذایی و کشاورزی در ادامه گفت: قیمت گذاری دستوری با علم اقتصاد ناسازگار بوده و از برخی تولیدکنندگان گله داشتند که در بحث قیمت گذاری دقت لازم را نداشته و زمینه سواستفاده را فراهم می سازند. ایشان همچنین از آمادگی فدراسیون جهت پیشبرد اهداف صنایع غذایی و کشاورزی خبر داد.
فروهر دبیر انجمن آب های معدنی و آشامیدنی گفت: هر چند فضا چندان امیدوارکننده نیست اما باید با انسجام و هماهنگی بیشتر بین تشکل ها مسائل مشترک را پیگیری نمود. وی افزود:  با قیمت گذاری دستوری و طرح پیشین درج قیمت تولید کننده بر روی محصول ناملایمات بسیاری بر تولید کننده وارد شد که در نهایت فروشنده نهایی قیمت مورد علاقه خود را به مصرف کننده تحمیل نمود.
خانم رمضانی نماینده اتحادیه چای گفت:پتانسیل های کارشناسی بسیار خوبی در وزارت جهاد و صمت وجود دارد که باید کارشناسان  این دو وزارتخانه را آگاه نمود و از این ظرفیت کارشناسی استفاده نمود.

خانم سلطانی کارشناس مرکز پژوهش های اتاق ایران نیز با اشاره به نامه ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خطاب به ریاست اتاق جناب آقای شافعی در خصوص برآورد میزان خسارت تولید کنندگان مشمول طرح و ارجاع به کمیسیون جهت بررسی و همراهی با تولیدکنندگان خبر داد و از تمامی تشکل ها خواست در ارسال پاسخ به اتاق تسریع نمایند و سندیکا نیز در این مسیر اعلام همکاری خود را با اتاق اعلام نمود.
در پایان مقرر شد جلسات و پیگیری تمامی تشکل های ملی ذیربط تا حصول نتیجه نهایی ادامه یابد و این پیگیری ها به صورت هماهنگ و منسجم صورت پذیرد و علی الرغم گله هایی که نسبت به عملکرد اتاق بازرگانی ایران وجود دارد باید اتاق را مورد حمایت جدی قرار داد و از ظرفیت آن برای پیشبرد اهداف تشکل ها استفاده نمود.